Ratkomat


Szczegóły oferty, komentarze i opinie klientów

Ratkomat

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 1000 zł

Kwota maksymalna: 10000 zł

Wiek: 20 - 80

Dostępna w weekend: TAK

Sprawdzane bazy

BIK
BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

Aasa Polska

Adres:

Raciborska 35 A, 44-200 Rybnik

Telefon:

801 40 40 40

Strona www:

https://www.ratkomat.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Ratkomat.pl należy do firmy Aasa Polska skandynawskiej grupy AasaGlobal, która oferuje pożyczki ratalne całkowicie online w oparciu o reguły opracowane przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów oraz zasady wiarygodnego i odpowiedzialnego pożyczania od 2010 roku.

Oferta firmy

Ratkomat.pl w swojej ofercie udziela pożyczek ratalnych od 1000 do 10000 PLN na okres od 12 do 24 miesięcy. Pożyczkobiorca starając się o pożyczkę u tego pożyczkodawcy nie ma możliwości skorzystania z darmowych chwilówek.

Warunki otrzymania pożyczki

Otrzymanie pożyczki ratalnej w firmie Ratka.pl wiąże się ze spełnieniem kilku podstawowych warunków. Oferta skierowana jest do osób w wieku od 20 do 80 lat mieszkających na terenie Polski. Ważnym aspektem jest również posiadanie stałego dochodu w Polsce oraz aktywnego rachunku bankowego. Pożyczkodawca zastrzega, że udziela pożyczek dla klientów niewidniejących w rejestrach dłużników BIG, ERIF i KRD.

 

Proces wnioskowania o pożyczkę

Proces wnioskowania o pożyczkę przebiega w standardowy sposób. Na stronie internetowej Ratkomat widoczny jest suwak z kwota oraz okresem spłaty, za jego pomocą wybieramy, jaka pożyczka nas interesuje. Następnie wypełniamy formularz podając dane osobowe oraz adresowe. Pożyczkodawca ocenia zdolność kredytowa i weryfikuje podane dane, wydając decyzje w ciągu jednego dnia. Na podany we wniosku adres mailowy wysłane zostaną warunki umowy oraz pełen harmonogram spłaty. Umowa dostarczana jest przez kuriera (na koszt pożyczkodawcy) i po podpisaniu kurier dostarcza ja z powrotem do firmy pożyczkowej. Po jej otrzymaniu wypłacane sa pieniądze na konto bankowe bądź za pośrednictwem czeku GIRO – w wybranej placówce pocztowej. Sposób wypłaty zależy od klienta.

Weryfikacja

Ratkomat nie wymaga przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia danych osobowych potencjalnego klienta. Dzieje się tak, dlatego, że umowa kredytowa jest podpisywana fizycznie w obecności kuriera (bezpłatnego), a nie jak to zazwyczaj w instytucjach pozabankowych bywa – on-line. W związku z tym potwierdzenie tożsamości następuje poprzez kontrolę dowodu osobistego. Historia kredytowa klienta jest sprawdzana w bazach BIK, BIG oraz ZBP. Jeśli wpisy na nasz temat znajdują się w rejestrach ERIF, Infomonitor lub KRD, nasze szanse na pożyczkę od Ratkomat są praktycznie zerowe. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek traktowany jest przez pożyczkodawcę indywidualnie, a złożenie wniosku nic nie kosztuje, więc warto spróbować. 

Warunki pożyczek

Najważniejszą kwestią dla klienta poszukującego szybkiej pożyczki są na pewno jej koszty. W przypadku Ratkomat przedstawiają się one następująco:

W przypadku pożyczki na 12 miesięcy RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 148.56%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od kwoty wyniosą:

  • Dla kwoty 2000 PLN, 1161.64 PLN kosztów
  • Dla kwoty 5000 PLN, 2904.11 PLN kosztów
  • Dla kwoty 10000 PLN, 5808.18 PLN kosztów

 

W przypadku pożyczki na 24 miesiące RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 78.54%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od kwoty wyniosą:

  • Dla kwoty 2000 PLN, 1458.52 PLN kosztów
  • Dla kwoty 5000 PLN, 3646.27 PLN kosztów
  • Dla kwoty 10000 PLN, 7292.61 PLN kosztów

Porównując przedstawione powyżej koszty pożyczek do firm konkurencyjnych, nasuwa się wniosek, że są one bardzo konkurencyjne. Nie są to może najtańsze dostępne na rynku pożyczki, jednak są na pewno jednymi z bardziej atrakcyjnych cenowo.

Przedłużenie spłaty

W przypadku problemów ze spłata raty pożyczkodawca umożliwia zmianę terminu, jednak zastrzega, że należy najpierw skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Każda taka sytuacja jest rozpatrywana przez pożyczkodawcę indywidualnie i zależy od danej sytuacji w jakiej znalazł się klient.

W przypadku, gdy nie zostanie dokonana spłata pożyczki w wyznaczonym terminie, konsekwencje mogą być poważne. Przede wszystkim pożyczkodawca ma prawo do doliczenia dodatkowych kosztów w wysokości 14% w skali roku oraz wypowiedzieć umowę z wymogiem natychmiastowej spłaty całości kwoty. Sprawa braku spłaty może również zostać skierowana do firmy windykacyjnej, która będzie prowadziła działania monitujące, oczywiście na koszt dłużnika. W ostateczności przypadek zostanie przekazany na drogę sadowa oraz może zostać wszczęta egzekucja komornicza. Tym samym dłużnik zostanie wpisany do rejestru dłużników, co może przełożyć się negatywnie na ewentualne pomniejsze starania o różnego rodzaju pomoc finansowa.

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Kasia

rok temu
Wszystko OK

Złóż wniosek

Lista pożyczek