Moneydot


Szczegóły oferty, komentarze i opinie klientów

Moneydot

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 100 zł

Kwota maksymalna: 12000 zł

Wiek: 18 - ?

Dostępna w weekend: NIE

Sprawdzane bazy

BIK
BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

LENDBUY sp. z o.o.

Adres:

Aleja Jana Pawła II 27; 00 – 867 Warszawa

Strona www:

https://www.lp.moneydot.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Moneydot.pl jest jedną z młodszych firm pozabankowychi i należy do LENDBUY sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która oferuje pożyczki ratalne bez zbędnych finalności od poniedziałku do piątku w godz. 9: 00 do 17: 00, w związku, z czym nie otrzymamy pożyczki w weekend.

Pożyczkodawca stawia na szybkość, dlatego decyzja wydawana jest w przeciągu kliku minut, zaufanie klienta oraz przejrzystość. Moneydot deklaruje, że cechuje go wysoka przyzna walność pożyczek.

Oferta firmy

W swojej ofercie Moneydot.pl posiada pożyczki ratalne od 100 do 12000 PLN na okres od 1 do 24 miesięcy, pożyczkodawca nie posiada pożyczek krótkoterminowych. Pożyczając po raz pierwszy maksymalna dostępna kwota wynosi 2000 PLN na okres 2 miesięcy. Warto wspomnieć, że przy pierwszej pożyczce nie ponosimy dodatkowych kosztów, czyli oddajemy tyle ile pożyczyliśmy, oczywiście pod warunkiem, że zobowiązanie zostanie uregulowane w wyznaczonym terminie.

Warunki otrzymania pożyczki

Ubiegając się o pożyczkę w firmie Moneydot pożyczkobiorca musi spełnić kilka podstawowych wymagań. Potencjalny klient powinien:

 • Być w wieku minimum 18 lat, pożyczkodawca nie podaje górnej granicy wieku,
 • Posiadać obywatelstwo Polskie,
 • Posiadać ważny dowód osobisty bądź paszport,
 • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Posiadać osobisty rachunek bankowy.
 • Nie posiadać negatywnych wpisów w bazach dłużników takich jak: BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF.

Dodatkowo pożyczkodawca podkreśla, że nasze szanse na otrzymanie pożyczki wzrosną, jeżeli posiadamy stałe źródło dochodu oraz wszelkie wcześniejsze zobowiązania były regulowane w terminie. Na duży plus dla pożyczkobiorcy będzie posiadanie nieruchomości, która nie jest obciążona kredytem oraz prowadzenie działalności gospodarcze. Jeśli nie spełniamy, któregoś wymagania nie jest powiedziane, że otrzymamy decyzję negatywną, gdyż pożyczkodawca podchodzi do każdego klient indywidualnie.

Proces wnioskowania o pożyczkę

Proces wnioskowania o pożyczkę jest niezwykle prosty i szybki, dodatkowo całkowicie online, dzięki czemu możemy otrzymać pożyczkę nie wychodząc z domu.

Pierwszym krokiem jest wybranie interesującej nas kwoty oraz okresu spłaty za pomocą specjalnych suwaków.

Następnie wypełniamy formularz rejestracyjny o podstawowe dane takie jak imię i nazwisko, adres email oraz nr telefonu, którego celem jest założenia konta na portalu pożyczkodawcy. Po etapie rejestracji wypełniamy wniosek pożyczkowy klikając złóż wniosek o podstawowe dane osobowe: PESEL, nr dowodu osobistego, adres zamieszkania, miejsce pracy, nr rachunku bankowego itd.

Po uzupełnieniu danych następuje weryfikacja tożsamości za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 0,01 PLN, kwota ta zostanie natychmiast zwrócona po wydaniu decyzji. Pożyczkodawca wydaje decyzje jak najszybciej po otrzymaniu wpłaty weryfikacyjnej, a pożyczkobiorca zostaje powiadomiony drogą sms-ową oraz mailową. Wypłata pieniędzy następuje natychmiast po wydaniu pozytywnej decyzji.

Weryfikacja

Potwierdzenie danych osobowych odbywa się w firmie Moneydot za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjne w wysokości 0,01 PLN na konto pożyczkodawcy. Kwota ta zostanie natychmiast zwrócona po wydaniu decyzji.

Historia kredytowa potencjalnego klienta jest dokładnie sprawdzana w rejestrach BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF. Jeżeli pożyczkobiorca posiada negatywny wpis w jednej z baz jego szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji maleją. Pożyczkodawca dokładnie sprawdza swoich klientów, dzięki czemu wie, że pożycza rzetelnym i uczciwym klientom.

Warunki pożyczek

Moneydot oferuje pożyczki ratalne od 100 do 12000 PLN na okres od 1 do 24 miesięcy. Pożyczając po raz pierwszy maksymalna dostępna kwota wynosi 2000 PLN na okres 2 miesięcy i jest ona całkowicie za darmo, czyli oddajemy tyle ile pożyczamy. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na kolejną pożyczkę możemy starać się już o maksymalną kwotę 12000 PLN na okres 24 miesięcy, doliczając do całkowitego kosztu pożyczki opłaty dodatkowe.

Jak wiadomo, najważniejszym czynnikiem wyboru przez klienta danej oferty pożyczkowej są doliczane dodatkowe koszty. W przypadku Monedot przedstawiają się one następująco:

W przypadku pożyczki na 6 miesięcy RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 101,6%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • Dla kwoty 4000 PLN, 1680 PLN kosztów
 • Dla kwoty 8000 PLN, 3360 PLN kosztów
 • Dla kwoty 12000 PLN, 5040 PLN kosztów

W przypadku pożyczki na 12 miesiące RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 59 %, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • Dla kwoty 4000 PLN, 2360 PLN kosztów
 • Dla kwoty 8000 PLN, 4720 PLN kosztów
 • Dla kwoty 12000 PLN, 7080 PLN kosztów

W przypadku pożyczki na 24 miesięcy RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 36 %, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • Dla kwoty 4000 PLN, 3400 PLN kosztów
 • Dla kwoty 8000 PLN, 6800 PLN kosztów
 • Dla kwoty 12000 PLN, 10200 PLN kosztów
Przedłużenie spłaty

W przypadku, jeżeli wystąpią problemy ze spłatą pożyczkodawca umożliwia wydłużenie terminu spłaty zobowiązania, oczywiście wiązać się będzie to z naliczeniem dodatkowych kosztów. Jeżeli jesteśmy zainteresowaniu taką opcją najlepiej będzie skontaktować się z działem obsługi klienta: kontakt@lp.moneydot.

Jeśli nie dokonamy przedłużenia terminu, a zobowiązanie nie zostanie uregulowane pożyczkodawca może podjąć odpowiednie kroki, które mogą spowodować poważne konsekwencje. Przede wszystkim mogą zostać naliczone odsetki za zwłokę, monity listowne i telefoniczne, skierowanie sprawy do firmy windykacyjnej, uruchomienie postępowania sądowego oraz wszczęcie egzekucji komorniczej. Pożyczkodawca również dokona wpisu do rejestru dłużników, co w przyszłości może spowodować utrudnienie otrzymaniu pożyczki, kredyt itd, dlatego ważne, aby pilnować terminu spłaty.

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Aśka

rok temu
Skusiła mnie kwota maksymalna

Złóż wniosek

Lista pożyczek