HapiPożyczki


Szczegóły oferty, komentarze i opinie klientów

HapiPożyczki

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 800 zł

Kwota maksymalna: 15000 zł

Wiek: 18 - ?

Dostępna w weekend: NIE

Sprawdzane bazy

BIK
BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

IPF Polska Sp. z o.o.

Adres:

Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa

Telefon:

22 395 85 85

Strona www:

https://hapipozyczki.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

HapiPożyczki jest firmą należącą do IPF Polska Sp.z o.o. Pod skrzydłami tej spółki znajduje się również popularna marka Provident. HapiPożyczki kreowana jest przez właścicieli jako prosta, szybka i przyjazna pomoc w zwiększeniu domowego budżetu, niezależnie od celu na jaki potrzebne są pieniądze.

Oferta firmy

W HapiPożyczki można otrzymać pożyczkę ratalną w kwocie od 800 do 15 000 PLN na okres od 3 do 36 miesięcy. Firma ta oferuje nawet dwumiesięczne odroczenie w rozpoczęciu spłaty oraz tzw. wakacje od pożyczki. W celu zwiększenia wygody pożyczających istnieje możliwość spłat przelewem, jak również opcja automatycznych spłat. Firma od 2020 roku ma również ofertę pożyczki tzw. długoterminowej do kwoty 25 000 PLN z opcją spłat do nawet 48 miesięcznych ratach. Z oferty produktowej „Pożyczka Długoterminowa” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (konsumenci nieposiadający aktywnej umowy pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku), którzy otrzymają pozytywną ocenę badania zdolności kredytowej, spełnią wymagania scoringu kredytowego oraz wiarygodności finansowej i płatniczej obowiązujące w HapiPożyczki.

Warunki otrzymania pożyczki

Aby móc efektywnie ubiegać się o pożyczkę w HapiPożyczki należy:

 • być obywatelem Polski,
 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać indywidualne konto bankowe,
 • posiadać telefon komórkowy z numerem,
 • wykazać stały miesięczny dochód umożliwiający spłaty rat pożyczki.

Firma zastrzega, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, a decyzja o ewentualnym przyznaniu pożyczki zostaje podjęta na podstawie indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Proces wnioskowania o pożyczkę

W celu złożenia wniosku o pożyczkę należy w pierwszej kolejności wejść na stronę internetową. Następnie za pomocą suwaków należy ustawić interesującą nas kwotę oraz okres pożyczki. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza z danymi osobowymi, który stanowi zapytanie o ofertę oraz zakłada konto w systemie pożyczkodawcy. W tym koncie uzupełniamy resztę danych oraz mamy możliwość złożenia ostatecznego wniosku o pożyczkę. Po tych czynnościach musimy już tylko poczekać, aż pożyczkodawca zweryfikuje nasze dane, sprawdzi historię finansową oraz oceni naszą zdolność kredytową.

Weryfikacja

Sprawdzenie tożsamości osoby ubiegającej się o pożyczkę przez Internet należy do bardzo ważnych aspektów tego rodzaju pożyczania pieniędzy. Nikt przecież nie chciałby paść ofiarą oszustów usiłujących wyłudzić kredyt na nasze dane osobowe. HapiPożyczki sprawdza prawdziwość danych wpisanych w formularzu poprzez porównanie ich z danymi konta bankowego osoby wnioskującej o pożyczkę. W tym celu należy wykonać przelew na konto pożyczkodawcy w wysokości 1 PLN.

W przypadku pożyczek ratalnych, pożyczkodawca przykłada sporą wagę do wypłacalności klienta. Dlatego też będzie wymagał potwierdzenia comiesięcznego dochodu wystarczającego na spłatę rat zobowiązania. Może to być wyciąg z konta bankowego lub inna forma potwierdzenia regularnych dochodów. Historia finansowa klienta zostanie sprawdzona w większości dostępnych źródeł danych. Do najważniejszych należą: BIK, BIG, KRD, ERIF.

Warunki pożyczek

Najważniejszym kryterium, którym klient kieruje się wybierając bank lub firmę udzielającą pożyczek są oczywiście koszty, które trzeba będzie ponieść. W przypadku HapiPożyczki przedstawiają się one następująco:

W przypadku pożyczki na 12 miesięcy RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 154.76%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • dla kwoty 2000 PLN, 1206.64 PLN kosztów,
 • dla kwoty 5000 PLN, 3016.63 PLN kosztów,
 • dla kwoty 10000 PLN, 6033.27 PLN kosztów,
 • dla kwoty 15000 PLN, 9049.89 PLN kosztów.

W przypadku pożyczki na 24 miesiące RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 106.41%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • dla kwoty 2000 PLN, 1909.32PLN kosztów,
 • dla kwoty 5000 PLN, 4773.27 PLN kosztów,
 • dla kwoty 10000 PLN, 9546.54 PLN kosztów,
 • dla kwoty 15000 PLN, 14319.84 PLN kosztów.

W przypadku pożyczki na 36 miesięcy RRSO niezależnie od kwoty pożyczki wynosi 78.35%, co oznacza, że koszty pożyczki w zależności od jej wysokości wyniosą:

 • dla kwoty 2000 PLN, 2322.52 PLN kosztów,
 • dla kwoty 5000 PLN, 5806.19 PLN kosztów,
 • dla kwoty 10000 PLN, 11612.53 PLN kosztów,
 • dla kwoty 15000 PLN, 17418.70 PLN kosztów 

W przypadku oferty pożyczki tzw. długoterminowej  RRSO wynosi około 9,8 %, więc wydaje się to być korzystna oferta.

Przedłużenie spłaty

Firma w tej chwili nie posiada w swojej ofercie opcji przedłużenia spłaty. Należy, więc pilnować terminowości spłaty, aby uniknąć naliczenia karnych odsetek za zwłokę. W przypadku problemów finansowych powodujących realne problemy z terminową spłatą rat, warto spróbować skontaktować się z pożyczkodawcą. Być może uda się znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji.

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Lenka

rok temu
Dobrałam dogodne raty dla siebie przyjazna firma
Opinia o chwilówce

Tołdi

rok temu
Przelew weryfikacyjny szedł długo troche musiałem poczekac na decyzję
Opinia o chwilówce

Szymon

rok temu
Kwota maksymalna całkiem pokaźna a i obsługa spoko polecam wszystkim niezdecydowanym

Złóż wniosek

Lista pożyczek