Ferratum Money


Szczegóły oferty, komentarze i opinie klientów

Ferratum Money

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 1000 zł

Kwota maksymalna: 15000 zł

Wiek: 21 - 70

Dostępna w weekend: TAK

Bez BIK: TAK

Sprawdzane bazy

BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

Ferratum Bank p.l.c.

Adres:

Tagliaferro Business Centre Level 6, 14 High Street 1551 Sliema, Malta

Telefon:

71 716 22 22; 22 123 45 67

Strona www:

https://www.ferratum.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Ferratum jest globalną grupą z długimi tradycjami w obsłudze internetowej klienta. Działa na całym świecie, a wywodzi się z Finlandii. Jest obecna w ponad 20 krajach świata, a z jej usług korzysta ponad 2 mln osób.
Profil działalności firmy skupia się  wokół usług bankowych i okołobankowych obsługiwanych przez Internet. Jest to jedna z pierwszych firm, która zaczęła udzielać krótkoterminowych minipożyczek, tzw. chwilówek, w ofercie firmy znajdziemy również pożyczki ratalne. Nie posiada stacjonarnych punktów obsługi klienta, a jej siedziba mieści się na Malcie. W Polsce do grupy Ferratum Bank należą jeszcze takie marki jak Ekspres Kasa oraz Kasa Tak!.

Oferta firmy

Firma oferuje pożyczki ratalne i jest to jej głównym polem działania. Dawniej udzielała również chwilówek, lecz tą działalność przeniosła na inne swoje spółki. O pożyczkę ratalną ubiegać się można od 1000 do nawet 15000 PLN na okres od 6 miesięcy do 4 lat, ale dla mniejszych kwot okres spłaty może być krótszy np. dla kwoty 3000 PLN będzie wynosił on maksymalnie 30 rat.

Ferratum Money daje możliwość skorzystania z oferty przez 24 godziny na dobę przez cały tydzień.

Warunki otrzymania pożyczki

Jeżeli staramy się o pożyczkę ratalną bądź chwilówkę musimy spełnić kilka podstawowych wymogów:

 • Posiadać obywatelstwo Polskie oraz miejsce zamieszkania na terenie Polski,
 • Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • Być w przedziale wiekowym od 21 do 70 lat,
 • W momencie wnioskowania o pożyczkę nie możemy posiadać zaległości względem Ferratum Bank,
 • Złożyć poprawnie wniosek o pożyczkę oraz zawrzeć umowę pożyczki,
 • Posiadać pozytywną ocenę zdolności kredytowej,
 • Brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników,
 • Posiadać aktywny numer telefonu, konto bankowe oraz email.
Proces wnioskowania o pożyczkę

Otrzymanie pożyczki przebiega w szybki i prosty sposób całkowicie online. Na początek należy wybrać kwotę oraz okres, na jaki chcemy pożyczyć pieniądze za pomocą specjalnych suwaków. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o dane osobowe, a zajmie to dosłownie kilka minut, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, telefon i numer rachunku bankowego. Po uzupełnieniu danych przechodzimy do weryfikacji danych i tu pożyczkodawca umożliwia wykorzystanie dwóch metod: tradycyjny przelew weryfikacyjny 0, 01 PLN oraz za pomocą usługi Instantor. Następnie sprawdzana jest nasza historia kredytowa w rejestrach dłużników. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze będą przekazana na rachunek bankowy natychmiast. Firma Ferratum w szczególnych przypadkach może poprosić o skan lub zdjęcie dowodu osobistego, jednak dzieje się to tylko wtedy, jeżeli pożyczkodawca nabierze jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwości wypełnionych danych.

Harmonogram spłat pożyczki ratalnej otrzymamy w przeciągu kilku dni poprzez Pocztę Polską.

Weryfikacja

Weryfikacja danych osobowych w firmie Ferratum odbywa się dwoma metodami: za pomocą zwykłego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 0, 01 PLN oraz korzystając z usługi Instantor. Klient, który wybierze usługę Instantor nie musimy wykonywać tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego, co znacznie przyśpiesza cały proces. Historia kredytowa klienta badana jest przez pożyczkodawcę w rejestrach KRD, BIG oraz ERIF w celu sprawdzenia, czy nie posiadamy zadłużenia. W ten sposób firma ma pewność, że pożycza sumiennemu i uczciwemu klientowi.  Warto jednak zaznaczyć, że nie jest sprawdzany rejestr BIK.

Warunki pożyczek

Ferrratum oferuje pożyczki ratalne od 1000 PLN do 15000 PLN na okres od 6 do 48 miesięcy. Już przy pierwszej pożyczce mamy szanse na kwotę nawet 15000 PLN.

Jeżeli zdecydujemy się na dany wariant pożyczki do kwoty należy doliczyć dodatkowe opłaty takie jak: prowizja za udzielenie pożyczki, odsetki i opłata administracyjna. Pożyczkodawca umieścił wysokość tych opłat w zależności od wybranego wariantu przy suwakach wyboru oferty, dzięki czemu widzimy od razu czy wybrana opcja nie obciąży zbyt mocno naszego budżetu domowego.  

Poniżej przedstawiamy przykładowe kwoty na dany okres z kosztami dodatkowymi.

Przykładowe koszty pożyczek:

 • 2000 PLN na okres 6 miesięcy – koszt pożyczki wynosi 846 PLN, a RRSO wynosi 261%;
 • 5000 PLN na okres 24 miesięcy – koszt pożyczki wynosi 4560 PLN, a RRSO wynosi 103 %;
 • 10000 PLN na okres 36 miesięcy – koszt pożyczki wynosi 9762 PLN, a RRSO wynosi 66 %;
 • 15000 PLN na okres 48 miesiące – koszt pożyczki wynosi 14608 PLN, a RRSO wynosi 47 %.

Maksymalna kwota dostępna w firmie Ferratum jest dość wysoka, a oferta może konkurować z wieloma znanymi na rynku markami.

Przedłużenie spłaty

Jeżeli mamy problem ze spłatą pożyczki ratalnej to niestety pożyczkodawca jasno nie określa, czy istnieje możliwość przedłużenia spłaty raty. W przypadku problemów z terminowością uregulowania zobowiązania finansowego zawsze warto jak najszybciej kontaktować się pożyczkodawca w celu ustalenia możliwości wyjścia z kryzysowej sytuacji. W przypadku nieuzasadnionego i niekonsultowanego opóźnienia w spłacie należy liczyć się z dodatkowymi dużymi kosztami (odsetki za zwłokę, monity przypominające o braku spłaty, działania windykacyjne i sądowe) oraz z wpisami do baz rejestrów dłużników.

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Wojciech Tkaczyk

6 miesięcy temu
Bardzo solidna firma. Mają status banku w niektórych krajach chyba, więc czuje się jakby większe bezpieczeństwo przy pożyczaniu. W moim przypadku naprawdę dało się odczuć profesjonalizm.
Opinia o chwilówce

Ozi

rok temu
Jak ratalna to tylko w Lendon
Opinia o chwilówce

Danio

rok temu
Polecam ta firme

Złóż wniosek

Lista pożyczek