Filarum


Szczegóły oferty, opinie klientów

Filarum

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 100 zł

Kwota maksymalna: 5000 zł

Wiek: 20 - 76

Dostępna w weekend: TAK

Bez BIK: TAK

Czas spłaty: 1 - 30 dni

Sprawdzane bazy

BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.

Adres:

ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa

Telefon:

222 66 80 80

Strona www:

https://www.filarum.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Firma Filarum weszła na polski rynek pożyczek pozabankowych w 2013 roku i bardzo szybko zyskała popularność oraz zaufanie wśród klientów, na co dowodem jest otrzymanie dwukrotnie nagrody Laur Klienta. Pierwszą w 2014, a drugą w 2017 roku. Właścicielem firmy jest Rapid Finance Polska Sp. z o.o., do której należy również Soho Credit.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta pożyczkodawca umożliwia wnioskowanie o pożyczkę nawet do godziny 22 i to całkowicie online bez wychodzenia z domu.

Oferta firmy

Filarum oferuje pożyczki krótkoterminowe całkowicie online od 100 do 5000 PLN na okres od 1 do 30 dni. Pożyczając po raz pierwszy możemy liczyć na kwotę 1000 PLN na okres 30 dni. Jeżeli zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę po raz kolejny, mamy szansę na uzyskanie maksymalnej kwoty oferowanej przez firmę Filarum, czyli 5000 PLN.

Pierwsza pożyczka

Maksymalna kwota: 1000 zł

Czas spłaty: 1-30 dni

Składając wniosek po raz pierwszy możemy liczyć maksymalnie na 1000 PLN na okres 30 dni całkowicie za darmo. Oczywiście warunkiem promocji jest spłata pożyczki w wyznaczonym terminie.

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki nie jest zbyt atrakcyjna w porównaniu do konkurencji, gdyż wiele pożyczkodawców oferuje już dużo wyższe kwoty dla pierwszych klientów. W Vivus, Lendon oraz Extraportfel możemy uzyskać nawet do 3000 PLN.

Warunki otrzymania

Filarum udziela pożyczek dla osób, które spełniły podstawowe wymagania:

  • są w przedziale wiekowym od 20 do 76 lat,
  • są obywatelami Polski oraz posiadają stałe zamieszkanie na terenie Polski,
  • posiadają aktywny numer telefonu,
  • posiadają osobisty rachunek bankowy w Polsce,
  • nie mają zadłużeń w bazach BIG InfoMonitor, KRD, ERIF i KBIG.

Nie są to wygórowane wymagania wobec przyszłego klienta - większość pożyczkodawców posiada podobne warunki.

Proces wnioskowania o pożyczkę

Na głównej stronie pożyczkodawcy mamy możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie oferty przy pomocy specjalnych suwaków, czyli wybierając kwotę oraz okres spłaty. Jeżeli zdecydujemy się już na konkretny wariant pożyczki musimy przejść rejestrację nowego klienta. W tym celu uzupełniamy formularz rejestracyjny o dane osobowe, czyli imię i nazwisko, adres, nr telefonu, numer konta bankowego itd.

Po wypełnieniu wniosku dokonujemy przelewu weryfikacyjnego w wysokości 0.01 PLN, co ważne z osobistego konta bankowego, gdyż w ten sposób potwierdzamy dane wypełnione w formularzu rejestracyjnym. Filarum nie akceptuje przelewów z SKOK oraz wykonanych przez bankowe systemy przyspieszające.

Jeżeli wszystkie czynności wykonaliśmy poprawnie, wniosek podlega weryfikacji, a o wydanej decyzji zostaniemy powiadomieni drogą sms-ową. W przypadku decyzji pozytywnej, otrzymamy niezwłocznie pieniądze na konto wskazane we wniosku.

Filarum rozpatruje wniosku o pożyczkę w godzinach 8:00 – 22:00.

Weryfikacja

Sprawdzenie danych osobowych w firmie Filarum odbywa się za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 0.01 PLN. Pożyczkodawca nie posiada innej metody weryfikowania danych, zatem jeżeli nie mamy konta w banku możemy liczyć się z tym, że nie otrzymamy pożyczki, gdyż jest to jeden z głównych wymogów firmy.

Historia kredytowa przyszłego klienta sprawdzana jest w rejestrach Biura Informacji Gospodarczej, dzięki temu pożyczkodawca ma potwierdzenie, że pożycza pieniądze rzetelnemu oraz nieposiadającemu zadłużeń klientowi. Filarum sprawdza bazy KRD, ERIF, BIG InfoMonitor oraz KBIG, a co ważne nie sprawdza BIK.

Warunki kolejnych pożyczek

Składając wniosek o kolejną pożyczkę w firmie Filarum możemy otrzymać już maksymalną kwotę 5000 PLN na okres 30 dni. Jednak do całkowitego kosztu pożyczki musimy doliczyć dodatkowe opłaty, takie jak prowizja i odsetki.

Pożyczając maksymalną kwotę 5000 PLN na okres 30 dni przy RRSO 1954.2%, całkowita kwota do spłaty wynosi 6410 PLN. Spośród dostępnych na rynku pożyczkodawców możemy znaleźć atrakcyjniejsze oferty np. w firme Vivus przy kwocie 5000 PLN na okres 30 dni całkowita kwota do spłaty to 6000 PLN. Porównywalne koszty do firmy Filarum oferuje równie znana firma Lendon, gdzie przy takim samym wariancie kwota do spłaty wynosi 6411 PLN.

Przedłużenie spłaty

Firma Filarum nie umożliwia klientom przedłużenia terminu spłaty pożyczki w momencie pojawienia się problemów z terminowym wywiązaniem się ze zobowiązania. Jeżeli pojawi się problem z uregulowanie należności najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z biurem obsługi klienta w celu wniesienia o rozłożenie pożyczki na raty, oczywiście kontakt powinien odbyć się przed upływem terminu.

Jeżeli nie dokonamy spłaty w wyznaczonym terminie, zostaną nam naliczone odsetki karne za każdy dzień zwłoki. Brak uregulowania zobowiązania w terminie wiąże się z licznymi ponagleniami, wezwaniami. W najgorszym wypadku sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego oraz zostanie wszczęta egzekucja komornicza. Oczywiście koszty postępowania czy ponagleń ponosi dłużnik, a informacja o zadłużeniu zostanie przekazana do rejestru dłużników.

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Daniel

rok temu
Super minimum formalności i o to chodzi
Opinia o chwilówce

Marek

rok temu
Polecam

Złóż wniosek

Lista pożyczek