Credissimo


Szczegóły oferty, opinie klientów

Credissimo

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 100 zł

Kwota maksymalna: 5000 zł

Wiek: 21 - ?

Dostępna w weekend: TAK

Czas spłaty: 15 - 30 dni

Sprawdzane bazy

BIG
BIK

Kontakt

Pełna nazwa:

Credissimo Polska Sp. z o.o.

Adres:

Kołobrzeska 2, 02-923 Warszawa

Telefon:

22 103 0300

Strona www:

https://credissimo.pl

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Właścicielem firmy jest Credissimo Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jest to dynamicznie rozwijająca się spółka high-tech, która stawia na innowacyjne i szybko rozwijające się usługi dostosowane do potrzeb indywidualnych klienta. Firma świadczy usług w niebankowym sektorze finansowym, umożliwiając skorzystanie z krótkoterminowych jak i ratalnych pożyczek całkowicie online bez zbędnych formalności.

Oferta firmy

Credissimo posiada w swojej ofercie pożyczkę krótkoterminową „credissimo do wypłaty” oraz ratalną „credissimo plus”. Pierwsza z nich, czyli ta krótkoterminowa wynosi od 100 do 5000 PLN na okres od 15 do 30 dni. Druga, czyli ratalna od 500 do 10 000 PLN na okres od 3 do 24 miesięcy. W jednym i drugim przypadku pożyczkodawca nie daje możliwości skorzystania z darmowej pożyczki, czyli już do pierwszej pożyczki musimy doliczyć dodatkowe koszty takie jak odsetki oraz prowizja.

Wniosek o pożyczkę można wysłać przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, natomiast, jeśli zostanie on złożony poza godzinami pracy, to zostanie rozpatrzony następnego dnia roboczego. Credissimo pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8: 00 do 19: 00 oraz w sobotę od 10: 00 do 18: 00, natomiast w niedziele pożyczkodawca nie pracuje.

Warunki otrzymania

Aby stać się klientem Credissimo należy spełnić kilka podstawowych wymogów:

  • Mieć ukończone 21 lat;
  • Posiadać obywatelstwo polskie oraz stale miejsce zamieszkania na terenie Polski;
  • Posiadać ważny dowód osobisty;
  • Posiadać aktywny rachunek bankowy;
  • Brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników: BIK; BIG Infomonitor oraz CRIF.
Proces wnioskowania o pożyczkę

Proces wnioskowania o pożyczkę w firmie Credissimo jest całkowicie online, zajmuje on dosłownie kilka minut. Na stronie głównej tak jak większość pożyczkodawców Credissimo ma dostępnie suwaki za pomocą, których wybierzemy odpowiednią kwotę oraz okres spłaty, znajdziemy również dokładny rozkład kosztów dodatkowych w zależności od okresu i kwoty, jaką chcemy pożyczyć. Dzięki takiej możliwości klient może przed skorzystaniem z pożyczki przekalkulować daną ofertę.

Kolejnym krokiem jest utworzenie profilu użytkownika, podając dane osobowe. Weryfikacja uzupełnionych danych w firmie Credissimo odbywa się za pomocą usługi Kontomatik, dzięki czemu nie musimy wykonywać przelewu weryfikacyjnego, a cały proces jest znacznie szybszy. Pożyczkodawca weryfikuje również zdolność kredytową w rejestrach dłużników: BIG Infomonitor oraz CRIF. Jeżeli decyzja będzie pozytywna pieniądze zostaną przekazane przelew na konto wskazane we wniosku.

Decydując się po raz kolejny na pożyczkę możemy już znacznie usprawnić proces wnioskując poprzez profil użytkownika, dzięki czemu nie ma konieczności uzupełniania danych osobowych.

Weryfikacja

Weryfikacja danych osobowych złożonych we wniosku weryfikowana jest za pomocą aplikacji Kontomatik, dzięki temu pożyczkodawca w szybki sposób dokonuje oceny zdolności kredytowej, przy zachowaniu najwyższego poziomu ochrony danych osobowych.

Credissimo ceni sobie rzetelnych i uczciwych klientów, dlatego sprawdza ich zdolność kredytową w rejestrach dłużników BIK; BIG Infomonitor oraz CRIF.

Warunki kolejnych pożyczek

Pożyczkodawca nie posiada w swojej ofercie pierwszych „ darmowych pożyczek”, także, jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę musimy liczyć się z kosztami dodatkowymi. Już przy pierwszym wniosku mamy możliwość skorzystania z maksymalnie dostępnej kwoty 5000 PLN na okres 30 dni, co sprawia, że kwota dostępna dla pierwszych klientów jest bardzo atrakcyjna, jednak istnieje taka możliwość, że otrzymamy kwotę mniejszą od wnioskowanej. Pożyczkodawca przy rozpatrywaniu wniosków bierze pod uwagę wiele czynników i to od nich zależna jest decyzja o wysokości przyznanej kwoty.

Credissimo posiada w swojej ofercie zarówno pożyczki krótkoterminowe jak i ratalne. Te pierwsze dostępne są nam w kwocie maksymalnej do 5000 PLN. Wnioskując zarówno po raz pierwszy, jak i kolejny musimy do kosztu pożyczki doliczyć koszty dodatkowe takie jak odsetki i prowizja, a jak wiadomo, są one najważniejszym czynnikiem wyboru przez klienta danej oferty pożyczkowej. W przypadku Credissimo przedstawiają się one następująco:

  • 1000 PLN na okres 30 dni, 256 PLN kosztów;
  • 3000 PLN na okres 30 dni, 768 PLN kosztów,
  • 5000 PLN na okres 30 dni, 1280 PLN kosztów.
Przedłużenie spłaty

Credissimo nie daje możliwości przedłużenia terminu spłaty, gdyż ceni sobie terminowość w regulowaniu zobowiązań. Jednak, jeżeli taki problem wystąpi pożyczkodawca radzi, aby jak najszybciej skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku uchylania się od spłaty zobowiązania, firma naliczy odsetki, oraz skieruje sprawę do firmy windykacyjnej a w ostateczności trafi na drogę sądową, a także może zostać wszczęta procedura komornicza. Brak spłaty skutkować będzie także pojawieniem się wpisów w bazach dłużników, co w przyszłości spowoduje problemy z otrzymaniem pożyczek.

Opinie klientów


Brak komentarzy

Złóż wniosek

Lista pożyczek