Credilo


Szczegóły oferty, opinie klientów

Credilo

Informacje ogólne

Kwota minimalna: 100 zł

Kwota maksymalna: 2500 zł

Wiek: 22 - 75

Dostępna w weekend: TAK

Czas spłaty: 1 - 30 dni

Sprawdzane bazy

BIK
BIG
ERIF
KRD

Kontakt

Pełna nazwa:

Fintredo Financial Technology Sp. z o. o.

Adres:

Al. Stanów Zjednoczonych 51/612, 04-026 Warszawa

Telefon:

71 728 18 88

Strona www:

https://credilo.com

Złóż wniosek

Obsługa

 

Szybkość

 

Warunki

 

Krótka charakterystyka

Credilo jest marką pożyczek pozabankowych dostępnych online, działającą na polskim rynku od stosunkowo niedawna. Firma nie udziela pożyczek samodzielnie, a jedynie prowadzi system weryfikacji i sprawdzania oraz zapewnia platformę internetową. Dzięki temu pośredniczy w pożyczaniu pieniędzy od innych podmiotów. Pożyczkodawcami współpracującymi z Credilo są: PROSPERIAL Sp. z o.o. oraz FORIAL Sp. z o.o.

Oferta firmy

Credilo oferuje klasyczne chwilówki na okres od 1 do 30 dni. Pożyczyć można od 100 do 2500 PLN. Pieniądze pożyczamy za pośrednictwem platformy internetowej, co jest bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem. Firma reklamuje się jako komfortowy i szybki pożyczkodawca, oferujący pożyczki bezpieczne i przydzielane przy minimum formalności.

Warunki otrzymania

Pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem Internetu jest niezwykle proste. Wystarczy spełnić kilka prostych wymogów, aby skorzystać z dodatkowej gotówki. W przypadku Credilo wymagania jakie należy spełnić to :

  • obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie RP,
  • wiek od 22 do 75 lat,
  • pełna zdolność do podejmowania czynności prawnych,
  • utworzenie profilu na stronie internetowej, zaakceptowanie warunków na jakich można pożyczyć pieniądze i złożenie poprawnie wypełnionego wniosku,
  • nieposiadanie zaległości finansowych w Credilo w momencie wnioskowania o pożyczkę oraz posiadanie zdolności do jej przyszłej spłaty.
Proces wnioskowania o pożyczkę

Wniosek o pożyczkę składamy za pośrednictwem strony internetowej, wybierając na niej interesujący nas czas oraz kwotę pożyczki. Klikając przycisk „składam wniosek” zostajemy przekierowani do formularza z danymi osobowymi, który należy wypełnić i postępować zgodnie z kolejnymi instrukcjami na stronie. W ten sposób założymy konto w serwisie Credilo i złożymy wniosek o pożyczkę. Przy kolejnych pożyczkach wystarczy już tylko zalogować się na swój profil i wnioskować o pieniądze.

Weryfikacja

Po złożeniu przez klienta wniosku o pieniądze, każda firma musi sprawdzić tożsamość potencjalnego pożyczkobiorcy oraz ocenić za pomocą dostępnych jej źródeł zdolność do spłaty potencjalnego zobowiązania finansowego. Potwierdzeniem danych klienta dla Credilo jest wykonanie przelewu aktywacyjnego w wysokości 1 PLN na jedno z kont tej firmy, bądź zalogowanie się na konto bankowe za pomocą usługi Instantor. Ta druga opcja jest znacznie szybsza i wygodniejsza.

Czasami dla dodatkowego potwierdzenia danych firma wykonuje telefon do klienta w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy. Historia i zdolność kredytowa jest przez Credilo bardzo skrupulatnie sprawdzana. Zagląda on do takich baz informacji jak: BIK, BIG, KRD i ERIF.

Warunki kolejnych pożyczek

Pożyczając pieniądze w Credilo po raz pierwszy, maksymalną kwotą o jaką możemy się ubiegać jest 1600 PLN. Aby starać się o wyższe kwoty (maksymalnie 2500 PLN), pierwszą pożyczkę musimy spłacić w terminie. Aktualnie firma nie prowadzi promocji z pierwszą darmową pożyczką (miała takie akcje w przeszłości) w związku z czym jest ona płatna, tak jak każda następna pożyczka.

Koszty, jakie klient musi ponieść w związku z pożyczką w Credilo są na tle konkurencji całkiem atrakcyjne. Pożyczając maksymalną możliwą kwotę (2500 PLN) na maksymalny dostępny czas (30 dni), RRSO wyniesie około 820%. Oznacza to, że całkowity koszt pożyczenia 2500 PLN wyniesie 500 PLN. Przy pożyczce na 30 dni RRSO niezależnie od kwoty pożyczki zawsze wynosi około 820%. Biorąc pod uwagę, że większość konkurencyjnych firm przy takich warunkach oferuje RRSO zdecydowanie powyżej 1000%, należy uznać ofertę Credilo za naprawdę atrakcyjną, nawet pomimo braku darmowej pierwszej pożyczki.

Przedłużenie spłaty

Pożyczkobiorca ma możliwość skorzystania z pożyczki refinansującej udzielanej przez jednego z pożyczkodawców współpracujących z serwisem Credilo. Refinansowanie następuje po uiszczeniu przez pożyczkobiorcę odpowiedniej kwoty za skorzystanie z usługi uzależnionej od kwoty pożyczki refinansowanej oraz terminu, na który ma być dokonane refinansowanie.

Warto skorzystać z takiej opcji, jeśli pojawią się problemy z terminową spłatą zobowiązania. W przypadku takich problemów warto skontaktować się z pożyczkodawcą w celu ustalenia najlepszego wyjścia z kryzysowej sytuacji.  

Opinie klientów


Opinia o chwilówce

Martyś

rok temu
Skorzystałam i nie żałuje solidna firma mogę ją śmiało polecić każdemu
Opinia o chwilówce

Pola

rok temu
Szkoda że nie ma darmowej:(
Opinia o chwilówce

Tosia

rok temu
Jest tyle firm oferujących darmową także jest w czym wybierać
Opinia o chwilówce

Dexter

2 lata temu
Szkoda, że zrezygnowali z darmowej pierwszej pożyczki. Ale trzeba przyznać, że przynajmniej nie są zbyt drogie pożyczki u nich.

Złóż wniosek

Lista pożyczek